Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Planetarium

PLANETARIUM I STACJA METEO

 

 

W październiku 2010r. klasy szóste pojechały na wycieczkę dydaktyczną do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Jej celem było zwiedzanie Planetarium oraz stacji meteorologicznej.

Poniżej prezentujemy wspomnienia uczestników:


W październiku wszystkie klasy szóste były na wycieczce w planetarium w Chorzowie. Poznaliśmy tam wiele ciekawych gwiazdozbiorów oraz nauczyliśmy się, gdzie można znaleźć niektóre gwiazdy. Cała prezentacja była bardzo ciekawa i dzięki temu wyjechaliśmy z Chorzowa z większym zasobem wiedzy: znamy położenie trójkąta letniego oraz Oriona. Każdy z uczestników przysłuchiwał się z zaciekawieniem temu, co mówił prowadzący prelekcję. Wszyscy błądziliśmy wzrokiem po ekranie, starając się odszukać swój gwiazdozbiór. Po powrocie do domu nasze głowy były pełne wrażeń minionego dnia.’’

(Zuzanna Moc, kl. VI A)


19 października wszystkie klasy szóste pojechały na wycieczkę do stacji meteo. Pan przewodnik oprowadził nas po stacji barwnie opowiadając o wykonywanych tu zadaniach. Zobaczyliśmy, jak mierzy się ciśnienie. Oglądaliśmy wiele termometrów, z których każdy służył do różnych pomiarów. Przyrządy, których nie mogliśmy zobaczyć „na żywo” były wyeksponowane na fotografiach. Przewodnik bardzo ciekawie i rzeczowo opisywał ich działanie i zastosowanie. Ta ciekawa wycieczka wzbogaciła i poszerzyła naszą wiedzę w zakresie meteorologii. Wszystkim się bardzo podobało.”

(Paulina Martynus, kl. VI B)

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.02
193,999 Unikalnych wizyt