Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Raciborska osiemnastka w czeskim Litovelu.

Raciborska osiemnastka w czeskim Litovelu.

W dniach od 6 do 10 czerwca 2011r. ośmioosobowa grupa piątoklasistów z SP 18
w Raciborzu pod opieką p. dyrektor D. Skóry i koordynatora projektu anglistki H. Syjud wzięła udział w ostatniej już wizycie studyjnej w ramach projektu Comenius „Zdrowe życie w naszym środowisku”. Rolę instytucji goszczącej pełniła szkoła z Litovela w Republice Czeskiej, będąca zarazem koordynatorem naszego projektu. Nauczyciele i uczniowie z Walii, Hiszpanii, Polski oraz Czech spotkali się, aby ewaluować zawarte w planach cele i zadania realizowanego od września 2009r. projektu.

W ramach wizyty zorganizowano dla wszystkich uczestników ciekawe zajęcia zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Przygotowano wieczorek regionalny, poprowadzono zajęcia ceramiczne, na których powstały zwierzątka z gliny, zorganizowano aktywny wypoczynek na basenie szkolnym i podczas gry w kręgle. Ponadto, w trakcie spaceru po obszarach chronionych w Litovelu przedstawiono typowe cechy lasu oraz jego pozytywny wpływ na życie ludzi i zwierząt. Zaplanowano również wyjazd do Olomuńca połączony z wizytą w przepięknie usytuowanym ZOO, gdzie uczniowie wypełniali karty pracy posługując się językiem angielskim. Zachwycające okazało się historyczne centrum tegoż miasta. W Velkich Losinach uchylono rąbka tajemnicy jak ręcznie - dawniej i współcześnie, wyrabia się papier. Uczestnicy zwiedzili także elektrownię wodną w górach Jesenikach. Podczas żywej lekcji przyrody, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat życia owadów, płazów, gadów i ssaków.
Atrakcją pobytu było się również spotkanie z merem Litovela, który bardzo serdecznie i ciepło przyjął gości w ratuszu miejskim.
Trzeba podkreślić, iż podczas wszystkich zajęć oraz zaplanowanych wycieczek uczniowie posługiwali się językiem angielskim. Ponadto mieli możliwość używania tegoż języka w licznych sytuacjach życia codziennego prowadząc konwersacje ze swoimi rówieśnikami z Walii, Czech i Hiszpanii. Miejmy nadzieję, iż nawiązane przyjaźnie i znajomości zmotywują uczestników wizyty do jeszcze większego wysiłku w poznawaniu tajników języka angielskiego. Dwa lata realizacji projektu minęły bardzo szybko. Pozostały wspaniałe wspomnienia, które z pewnością będą inspiracją do kolejnych przedsięwzięć podejmowanych w partnerskich szkołach. Pozostały przyjaźnie, które będą nadal podtrzymywane i dzięki którym placówki będą mogły utrzymywać kontakty międzynarodowe.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.01
193,991 Unikalnych wizyt